Tipy na výlety | JezeroVojkovice

Tipy na výlety

Zámek Veltrusy Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii

Státní zámek Veltrusy, národní kulturní památka, se nachází v těsné blízkosti města Veltrusy, cca 25 km severně od Prahy.

Zámek Veltrusy je významným dílem vrcholného baroka z první poloviny 18. století. Jeho autorem je významný pražský architekt italského původu Giovanni Battista Alliprandi.

Jinak je tam super park na procházky s dětmi, koníci a natáčeli se tam i nějaké ty pohádky :) Od nás to dáte i pěšky! ...nebo na kole.

Zámek Obříství Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Zámek Obříství je dvoupatrový pozdně klasicistní komplex budov, jehož přední části stojí na návsi obce a zadní trakt se nachází na vyvýšeném místě nad řekou. Původní tvrz v Obříství, která stávala na místě dnešního zámku, je písemně poprvé doložena roku 1290. Roku 1384 je při ní uveden kostel. Poté je zmíněna v roce 1490, jako majetek Jana z Lobkovic a Lobkovicové Obříství drželi až do roku 1542, kdy je koupil Vilém Kamýcký ze Lstiboře.
Zámek Nelahozeves Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Zámek Nelahozeves (německy Schloss Mühlhausen) je stavba ze 16. století patřící mezi nejvýznamnější pozdně renesanční objekty v Čechách. Zámek se nachází ve stejnojmenné obci, cca 25 km severně od Prahy na vyvýšené skále nad Vltavou. Je chráněn jako kulturní památka. Na zámku se nachází rodová Lobkowiczká sbírka umění. Současným majitelem zámku je William Lobkowicz. Zámek je běžně turisticky přístupný pro veřejnost.
Zámek Mělník Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Mělník je hrad přestavěný na zámek na vrchu nad řekou Labe. Tvoří tak jednu z dominant města Mělníka. Dochovaná podoba je výsledkem barokní přestavby a pozdějších úprav. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Mělnické podzemí vznikalo od konce 13. století. Výstavba probíhala souběžně se stavbou města. První patro chodbového systému se nachází v hloubce 8 až 10 metrů pod povrchem, třetí, nejhlubší, až 25 metrů.

Zámek Roudnice n.L. Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Roudnice nad Labem je hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě vlastněný paní Margaret Brooks Lobkowicz. Postaven byl v románském slohu ve druhé polovině dvanáctého století na skalní ostrožně nad řekou Labe jako sídlo pražských biskupů. Na začátku 17. století se dostal do majetku šlechtického rodu Lobkoviců. Dochovaná podoba je výsledkem barokní přestavby z let 1652–1684. Památkově chráněný[1] areál zámku se nachází v centru města na okraji Karlova náměstí.
Socha Ježíše Zdoj
Zdroj textu a médií: Kudyznudy.cz
Největší sochou Krista v České republice je ta k obci Úžice nedaleko Kralup nad Vltavou. Navíc je inspirována slavnou brazilskou sochou Krista Spasitele v Riu de Janeiru.
Kostel Kralupy Zdoj
Zdroj textu a médií: Kudyznudy.cz
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Na lavičce před městským úřadem v Kralupech nad Vltavou sedí hrdina Haškova humoristického románu Josef Švejk; přisednout si k němu můžete pokud vám nebude vadit, že vedle vás sedí ještě bronzový pes a pod lavičkou leží bronzové psí hovínko s mouchou, rovněž bronzovou.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava v Kralupech nad Vltavou je jednolodní pseudogotická cihlová stavba z let 1894–1895, orientovaná presbytářem k severu. Kostel je chráněn jako kulturní památka České republiky.
Zámek Obříství Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Okoř je zřícenina hradu, která se nachází v západní části stejnojmenné obce Okoř, zhruba 15 km severozápadně od centra hlavního města Prahy. Od roku 1965 je chráněn jako kulturní památka.

Hrad byl vystavěn v údolí mezi poli na malé skalce obtékané Zákolanským potokem v nadmořské výšce 275 m n. m. Svou polohou pod úrovní okolních vrchů je Okoř na českém území výjimkou (srov. také hrad Kost).

Čertovy Hlavy Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Čertovy hlavy jsou okolo 9 m vysoké skalní reliéfy dvou obřích (čertovských) hlav vytesaných do pískovcových bloků v borovém lese nad obcí Želízy v okrese Mělník. Jedná se o dílo sochaře Václava Levého, které vytvořil v letech 1841–1846 (období romantismu). Z hlediska rozměrů se jedná v českých poměrech o zcela unikátní dílo. Jsou to druhé největší reliéfy hlav na světě, větší jsou jen v Mount Rushmore.
Zámek Obříství Zdoj
Zdroj textu a médií: Wikipedie
Podpořte Wikipedii
Hrad Kokořín se nachází zhruba deset kilometrů severovýchodně od Mělníka nad říčkou Pšovkou v Dokeské pahorkatině, u obce Kokořín. Byl postaven po roce 1320, pravděpodobně pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé. Podle jména hradu se celá chráněná oblast nazývá Kokořínskem.

JezeroVojkovice

Kontaktujte nás

Vojkovice 169 | 277 44 Vojkovice

info@jezerovojkovice.cz

+420 724 102 127

Chat on WhatsApp

Sdílejte s námi

Partneři